Прости нас пам'яте, прости!
Народна пам’ять – найдостовірніше історичне джерело минулого. Про це па’ятають в Золотоніській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6.
З 18 по 25 грудня проходив Тиждень пам’яті жертв голодомору. Було проведено ряд заходів: прибирання біля пам’ятного знаку жертв голодомору у Меморіальному парку, зустрічі з очевидцями цих страшних років, виставка-композиція "Чорні сторінки історії» вражала глядачів.
Закінчився
тиждень уроком-пам’яті біля пам’ятного знаку жертв голодомору у Меморіальному
парку. Волонтери
7-Б класу Поліщук Аня, Мокряк Валерія, Попович Настя, Лещинська Даша і
волонтери 9-Б класу Неліна Ірина, Бардик Люда, Брова Альона, Колос Маргарита,
Кутова Аліна з хвилюванням у голосі розказували про страхіття 1932-1933 років,
читали вірш Д.Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору?» і вірш ветерана
педагогічної праці ЗОШ № 6, члена Спілки письменників Івана Дробного «Дитинча –
33 року», а також вірш колишньої учениці ЗОШ № 6 Івженко Альони.
Волонтери слухали схвильовану розповідь ветерана праці Каплі Олени Іванівни (вдови ветерана педагогічної праці, остарбайтера Каплі Г.Т.) про ті роки голодомору, які пережив її чоловік.
В німій тиші волонтери поклали хліб, калину, колоски, запалили свічку пам’яті, хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв голодомору.
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. І нам треба так жити, щоб смерть наших людей була виправдана щасливою і вільною долею нашого народу.
6 грудня в приміщенні Черкаської облдержадміністрації відбулося обласна конференція присвячена 15-річчю заснування волонтерського руху на Черкащині.
В ході конференції почесною грамотою Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у справу соціального захисту ветеранів, патріотичного виховання молоді та розвиток волонтерського руху була нагороджена Нестеренко Тетяна Степанівна, волонтер, голова первинної ветеранської організації Золотоніської ЗОШ № 6. Тетяна Степанівна разом зі своїми волотерами в соїй втілює ідеї заслуженого вчителя України академіка О.А.Захаренка:
«Поспішайте робити добро. Духовне добро. Воно в стократ цінніше від матеріального. Повторімося в наших вихованцях прекрасними рисами національної культури, патріотичним духом любові до свого народу,любові до вищої якості людини – творчості!»
Ми їх робимо щоденно!"